Pri prvem vtisu ne zaznamo človekovih posameznih dražljajev, ampak celotno sliko. Pri tem si možgani prizadevajo prepoznati, kar že poznajo, urediti na videz neurejeno, dopolniti nepopolno – vse to pa se dogaja tako hitro, da se procesa niti ne zavedamo.

Ali se je pri govorici telesa mogoče pretvarjati?

Zaradi značilnega neskladja, ki nastane med kretnjami, telesnimi signali in jezikovnim sporočilom, to ni mogoče. Tudi če so posamezniki močno izurjeni v pretvarjanju, telo ne more zdržati tega in začne prav kmalu oddajati znake, ki so nezavedni in drugačni od zavestnih dejanj.

Če si želimo ustvariti sliko, ki ne bo zmotna, moramo znati opazovati zaporedne vtise. Zaznavati moramo postavo, držo, hojo, proksemiko, gestiko, mimiko in osebni videz, in to vse zelo hitro. Da bi nam to uspelo, pa potrebujemo resnično veliko vaje.

02.07.2013 – Poletna šola Govorice telesa

Če bi želeli biti vedno korak pred svojim sogovornikom oz. bi želeli izvedeti tudi tisto, česar vam ne želi povedati, se udeležite odlične praktične delavnice na kateri boste izvedeli kako hkrati opazovati več dejavnikov in kaj pomeni določena kombinacija gibov. Več informacij izveste s klikom na dano povezavo.


Zadnje novičke

Prejšnji članekDemi Lovato: Počutim se močnejša!
Naslednji članekZvezdnica v bikiniju pokazala svojo novo zadnjico