Izlet v starodavno rimsko mesto Petro je Madonni v čast organizirala prelepa jordanska kraljica Rania, sicer soproga kralja Abdullaha II. Da pop kraljico in njenega mladega fanta ne bi nadlegovali številni oboževalci, so poskrbeli številni varnostniki, ker pa je del ogleda potekal tudi ponoči, so znamenitosti osvetlili kar z avtomobilskimi žarometi.
Slavna pevka je še pred tem v sosednjem Izraelu obiskala grob kabalističnega rabina Yitzhaka Lurije, ki se nahaja v Safedu. Madonna je že kar nekaj let goreča privrženka kabale, zaradi česar so jo že obtožili številni dostojanstveniki judovske vere. Preučevanje kabale je namreč rezervirano za moške, starejše od 40 let, ki se hkrati tudi popolnoma odpovedo materialnim aspektom življenja. No, slednje je v popolnem nasprotju z življenjem pop kraljice, ki je s svetovno turnejo “Sticky&Sweet” zaslužila neverjetnih 408 milijonov dolarjev. Madonnina turneja je s tem neverjetnim dosežkom proglašena za najbolj dobičkonosno turnejo solo izvajalca, absolutni rekord v zaslužku pa imajo še vedno Rolling Stonesi, ki so s turnejo “A Bigger Bang” zaslužili rekordnih 558 milijonov dolarjev.
Madonna v Sveti deželi
Madonna, oblečena v slogu arheologinje, je v družbi fanta Jesusa obiskala Jordanijo, kjer so jo tamkajšnje znamenitosti izredno očarale.




























