Da gre za svojevrsten knjižni dosežek, kaže tudi to, da je prvenec neznanega slovenskega pisca in da ni izšel pod okriljem ugledne založbe, ampak v lastni založbi. Knjiga v italijanski vezavi s srebrno obrezo ponuja 777 strani branja in stane 77 €. Njen naslov ni povezan s psi, kot si pogosto razlagajo nevedni bralci, ampak je predzadnja črka grške abecede, psi, upodobljena z likom golega moškega z dvignjenima rokama, kar namiguje, da je vsebina knjige povezana s psihologijo. Rdeča nit knjige je nova teorija psihologije, REI, predstavljena skozi zanimive zgodbe, da je dostopna najširšemu krogu bralcev.
V začetku knjigi ni kazalo najbolje, saj so pri največji slovenski verigi knjigarn zavrnili njeno prodajo. Pisec je bil zato primoran poiskati druge prodajne poti, med temi pa se je še posebej izkazala spletna prodaja. V lanskem decembru, po polovici tretjega leta od izida, je knjiga zabeležila rekordno prodajo. Lani je bila tudi prevedena, v tri tuje jezike, in je dobila svoje prvo predstavništvo, v Berlinu. Ne glede na gospodarsko krizo si knjiga tako sama utira pot v svet, pri tem pa ji najbolj pomagajo navdušeni bralci, ki se jih je na Facebooku zbralo že več kot 15.000.
Kot svojo najljubšo knjigo jo šteje tudi priljubljeni teniški igralec Novak Djoković. "Je ena najboljši knjig kar sem jih kdaj prebral," pravi Novak o psihološki knjigi, ki je sicer predvsem priljubljena pri ženski populaciji.
Ste jo že prebrali?
Zadnje novičke
- Ana Tavčar je tokrat poskrbela, da se bo o njej še dolgo govorilo
- Takšen dolg plašč bo tvoj najljubši kos vse do pomladi
- Rok Piletič je razkril podrobnost iz zasebnega življenja, ki …
- Spravili so se nad partnerko Jurija Zrneca, Aleksandro Ilijevski
- Nuša Lesar stopila v bran svoji prijateljici, ki so jo javno obtožili…
- Katarina Čas in Jure Košir skupaj! Kaj takšnega nismo pričakovali
- Zdaj je jasno, kako ima lahko Natalija Verboten takšno postavo
- Znan slovenski pevec je z ženo v resnici v takšnem odnosu