"Že odkar pomnim imam težave z nakupom modrcev. Ko sem se preselila v L.A., sem jih začela kupovati v butiku Frederick's of Hollywood, kjer prodajajo modrce za pocestnice," je povedala. Nato se je popravila: "Ne najdem prave besede … saj veste, plesalke, slačipunce. Vitka dekleta z ogromnimi prsmi." Priznala je, da včasih zavida slačipuncam: "Verjemite mi, želim si, da bi imela umetne prsi. Ko se uležem, se moje spustijo dol. To mi ni všeč."
Spregovorila je tudi o svoji sreči v ljubezni z igralcem Joejem Manganiellom. Joe se je vanjo zagledal še preden jo je spoznal. Ko je izvedel, da se je razšla s prejšnjim zaročencem Nickom Loebom, je skupnega znanca in njenega soigralca v nanizanki Modern Family (Jesse Tyler Ferguson) prosil za njeno številko. Sofia se je najprej upirala, češ da je zanjo prelep, nato pa se je pustila prepričati. Joe jo je obiskal na snemanju filma v New Orleansu in od tistega dne sta nerazdružljiva.
Igralka je povedala, da celo razmišljata o naraščaju, čeprav ima ona že 42 let in 23-letnega sina (Joe je 4 leta mlajši od nje). "Moj sin Manolo je star 23 let in bilo bi kar malce čudno, če bi zdaj imela še enega otroka. Ampak Joe si želi otrok in če bi ga to osrečilo …" igralka stavka ni dokončala, vendar je očitno, da se ji ideja o naraščaju ne zdi tako neverjetna.




























