Po skladbah Dobra vila in Ne bi, hvala, je skupina Evil Eve pripravila svojo tretjo avtorsko pesem z naslovom Problem.
Besedilo za singel je napisala Eva Breznikar, ki pravi, da z njim predstavlja avtobiografsko zgodbo. Za glasbo in aranžma je tokrat poskrbel kitarist Jure Golobič, pri izdelavi končne zvočne podobe pa sta sodelovala tudi Tine Janžek in Anej Kočevar.
Skladba govori o generacijskem prepadu in o težavah, s katerimi se sooča mladina. Eva poudarja, da je pot do službe oziroma redne zaposlitve danes zelo dolga, tudi izobraženi posamezniki pa so večkrat prisiljeni, da se prekvalificirajo ali izberejo različna manjša dela: »Starejša generacija vse to težko razume, v njihovih očeh si hitro 'luzer', če nimaš službe z resnim nazivom in ustaljenim osemurnim delovnim časom.« S skladbo Problem pa želijo glasbeniki opozoriti tudi na to, da se ljudje preveč obremenjujemo s tem, kaj delajo drugi. »Raje delam to, kar želim, in sem zadovoljna, kot pa da delam nekaj samo zato, da ugodim pričakovanjem koga drugega ali da bi bila v očeh koga drugega višje,« je še dodala Breznikarjeva.
Evil Eve so svojo skladbo predstavili tudi v vizualni obliki, in sicer v simpatičnem filmčku z zakulisnimi trenutki mlade skupine. »Združili smo zakulisne posnetke s poti na koncerte, tonskih vaj, počitnic, dodali še nekaj smešnih domačih posnetkov in se odločili to ponuditi na ogled našim fenom,« je o spotu povedal idejni vodja Matej Selan Bib.
Zasedba te dni obeležuje tudi prvo leto glasbenega ustvarjanja, kar bodo člani skupine popestrili s številnimi koncerti. Kmalu se bodo v sklopu Majskih iger predstavili občinstvu na Rožniku, junija jih čaka nastop na motozboru v Medvodah, avgusta pa še gostovanje v Srbiji.




























