Tom Cruise se na filmska platna vrača v mogočnem spektaklu Mumija, ki obuja tematiko, o kateri človeštvo ugiba že tisočletja. Skrivnostna zgodba o mumiji je prva iz serije Temačni svet (Dark Universe) studia Universal, v kateri bodo v naslednjih letih svoj filmski preporod doživele še nekatere druge klasične pošasti, med njimi tudi Frankenstein, ki ga bo upodobil Javier Bardem, in Nevidni mož z Johnnyjem Deppom v naslovni vlogi.

Filme Temačnega sveta povezuje mednarodna združba Prodigium, katere naloga je izslediti, preučiti in včasih tudi uničiti zlovešče kreature, da bi pred njihovo zlobo zaščitili družbo. V Mumiji tako v podobi Russella Crowa kot vodjo Prodigiuma Dr. Jekylla, ki so si ga filmski ustvarjalci izposodili v klasični zgodbi Doktor Jekyllu in gospod Hyde.

Vsi filmi bodo prepoznavni po največjih filmskih zvezdah, ki bodo nastopile ob igralskih talentih, katerih kariere so v strmem vzponu. V naslovni vlogi epske pustolovske avanture Mumija bomo tako gledali Sofio Boutella (Atomic Blond), medtem ko bodo ostale vloge odigrali Annabelle Wallis (Kralj Artur: Legenda o meču), Jake Johnson (Jurski svet), Courtney B. Vance (Terminator: Genysis), Marwan Kenzari (Ben-Hur) in drugi.

Zanimivosti o filmu, ki jih še niste vedeli …

  • Gre za prvi film o mumiji, v katerem bo v naslovni vlogi nastopila ženska.
  • Ekipa se je mudila na 50 prizoriščih v Evropi in Afriki – od Anglije do Namibije in Francije, polovico dogajanja pa so posneli v studiih na obrobju Londona. Pomembni prizorišči sta univerzitetno mesto Oxford, ki v veliki meri pričara vzdušje filma, in klet Naravoslovnega muzeja v Londonu, kjer hranijo vzorce, ki jih je v 19. stoletju odkril Charles Darwin in so še vedno označeni z njegovim rokopisom. V eni od namibijskih puščav so poustvarili scene, ki se odvijajo v starodavnem Egiptu, nedaleč stran pa so nastali tudi uvodni kadri filma, ki so postavljeni v sodobni Irak.
  • Prizor, v katerem strmoglavi letalo, so skoraj v celoti zares izvedli. Če je Cruise v Misiji nemogoče prosto plezal na najvišjo zgradbo sveta in se potopil skoraj 40 metrov globoko, se je v Mumiji spopadel s prizorom v breztežnostnem prostoru, ki so ga uprizorili na več kot 7000 metrih nadmorske višine, in bi ga bilo na Zemlji nemogoče posneti. Ekipa je akcijski prizor snemala med 22 sekundnim prostim padom, ki so ga piloti izvedeli kar šestdesetkrat. V vsaki paraboli so posneli eno ključno sekvenco.

  • Preobrazba v mumijo je vsakič trajala od treh do petih ur. Team maskerjev in frizerjev s Sofio Boutella na čelu se je dela pogosto lotil že ob treh ponoči, da so bili zgodaj zjutraj nared za snemanje. Mumija se skozi film spreminja – njen videz je vedno bolj zlovešč, kar so dosegli z vedno intenzivnejšim make upom in tatuji. Tisti na obrazu so rahlo dvignjeni od kože, kar daje občutek, da so zrasli iz muk in bolečine, ki jim je bila skozi tisočletja podvržena princesa Ahmanet.
  • Glavni rekvizit filma je  Ahmanetin sarkofag, ki so ga uporabili na zelo različnih nadmorskih višinah – nekaj metrov pod zemljo, kjer so ga izkopali iz grobnice, in tudi nekaj kilometrov nad njo, ko ga je bilo treba z letalom preseliti v London. Za potrebe filma so izdelali šest variant iz različnih materialov od silikona do gume. Vse so bile seveda precej lažje od originalnih sarkofagov, ki naj bi tehtali do 1000 ton.

V kinu že 8. junija.


Zadnje novičke

Prejšnji članekSo zaradi Inje Zalta res prenehali s snemanjem Usodnega vina?
Naslednji članekMasterChef Slovenija: Kdo od njih si bo prislužil 50 tisočakov?