Premiera se je dogodila v mariborskem Cineplexxu, včeraj pa še v ljubljanskem Koloseju. Kot zanimivost dodajamo, da bodo denimo v Združenih državah Amerike na film morali počakati vse do 10. oktobra.

Vse od izida romana Drakula, ki ga je leta 1897 napisal irski pisatelj Bram Stoker, je ta priljubljeni lik zaživel tako v številnih filmskih adaptacijah in animacijah kot tudi v literarnih delih in glasbi. Danes je pravzaprav enako aktualen, kot je bil skoraj 120 let nazaj, ko je njegov avtor sprožil ta kulturni fenomen. Kljub vseprisotnosti in priljubljenosti Drakule pa je zanimivo, da se zgodba o njegovem izvoru oziroma nastanku do sedaj še ni pojavila na filmskem platnu.

Prav vprašanje o izvorni zgodbi Drakule je premamilo producenta Michaela De Luco: "Kot otrok sem vedno želel vedeti, kdo je spremenil Drakulo v vampirja. Spraševal sem se: 'Je bil on prvi in kje so bili drugi vampirji?' Izvrstno neodgovorjeno vprašanje, ki ga ne razloži niti Bram Stokerjev roman."

Zgodovinsko gledano je bil Universal Pictures prvi studio, ki je lik Drakule ponesel na filmsko platno leta 1931, zato se s filmom Drakula: Skrita zgodba ta gospodar nesmrtnih v prenesenem pomenu vrača domov. De Luca razloži: "Universal se je zdel povsem naravna in logična izbira. Studio se namreč ponaša z bogato zgodovino filmov o pošastih, katere je počastil z najnovejšo adaptacijo Drakule."

Želja, da Drakulo ponesejo na do sedaj neznani teritorij, je postala vodilo celotne produkcije. Režiser Gary Shore je o svojem prvem celovečernem filmu povedal: "Želeli smo najti nove načine raziskovanja mitologije o vampirjih, ki bi bila neodvisna od korenin slednje. To je pustolovska zgodba. Vidimo, kako Vlad reagira v določenih situacijah glede na odločitve, ki jih je v tem času primoran sprejeti. Opazujemo ga, kako se bori s težkimi odločitvami, ki vplivajo tako na njegovo ženo in sina kot tudi na celotno kraljestvo."


Zadnje novičke

Prejšnji članekObsedeni smo s to priredbo Eda Sheerana!
Naslednji članekBrad Pitt: Ali veste, kako je pričel svojo kariero?