Zakaj je krof okrogel?

Da lahko Matthew McConaughey kot Rust Cohle v Pravem detektivu vsem nazorno pokaže teorijo, da je čas ploščat krog. Didaktični pripomoček v obliki ameriškega krofa z luknjo je nujen, ker tako momlja, da ga sicer nihče ne bi razumel.

Od kje ime krof in kakšen bi bil, če ne bi bil sladek?

Krof izhaja iz nemškega Krapfen, kar je nekoč pomenilo kljuka oziroma krempelj. Prvotni krofi namreč niso bili okrogli, ampak so testo v vrelo olje metali kar na hojladri, tako da je bilo polno izrastkov, ki so spominjali na kremplje. Sladke mitološke pošasti, ki te preganjajo v snu. Če krofi ne bi bili sladki, ne bi imeli priložnosti za uveljavitev, ker bi jih na teritoriju slanih testenih izdelkov z lahkoto posekale lužene preste.

Kakšna naloga nas čaka po vsakem zaužitem krofu? (če pomislimo na kaloričen obrok)

Čim manj misliti na ogljikohidratno pregreho, ki smo jo ravnokar stlačili v prebavila. Glede na vse knjige, ki razvijajo skrivnostne teorije, ki pravijo, da se nam dogaja tisto, kar si (ne)zavedno želimo, lahko zagotovo že samo s pomočjo mišljenja, da krofa v resnici nismo pojedli, shujšamo.
 

Želite še več smeha? Doživite ga lahko že v četrtek, 13. marca ob 20. uri, v Siti Teatru (BTC) v Ljubljani. Več o predstavi si lahko preberete s klikom na to povezavo.

Zadnje novičke

Prejšnji članekBivšo dekle Tošeta je rodila sina
Naslednji članekMisel dneva: O moči misli