Prof. dr. Uroš Ahčan, avtor in urednik knjige Supermarket lepote je v svoji predstavitvi opozarjal na “krasni no(R)vi svet”, kjer s pomočjo močnega marketinga lobiji ljudem vcepljajo popolnoma napačne predstave o lepotnih idealih.

Rezultat so bizarni tatuji, ki jih lastniki kmalu obžalujejo, body art (brazgotinjenje) in prsi, ki nikakor ne sovpadajo s simetrijo telesa. Avtor je pokazal vrsto ponesrečenih primerov, kjer je ostrina noža predvladala nad ostrino uma in poudaril, da bi estetski kirurgi morali strmeti k temu, da “popravljajo in učvrstijo dele telesa, ki jih je narava dala in usoda vzela.”

V nadaljevanju večera je sledil kratek pogovor za avtorji, ki ga je vodila Lucija Petavs. Gaja Klarendič, specializantka nevrologije nas je popeljala po zgodovini lepote in razložila, kaj kot lepo dojemajo naši možgani.

Aljoša Rebolj je govoril o lepoti, ki jo vidi skozi objektiv, Nina Šušnjara pa o tem, da je lepa ženska srečna ženska. Maksilofacialni kirurg Matija Gorjanc in ortodontinja Barbara Hrovatin sta spregovorila o pričakovanjih, ki jih imajo njuni pacienti, ko obiščejo ordinacijo ter celostnem pristopu, ki je potreben za maksimalni rezultat.  Bernarda Logar Zakrajšek ima kot psihologinja veliko izkušenj s pripravami na poseg, kjer je pogovor še kako pomemben. Mito Šinkovec je goste opozoril, da je človek narejen za gibanje.

Tekom večera so si gostje ogledali tudi film Lepota z ulice (Petra Kordiš, antropologinja) ter filma Zgodba z naslovnice in Lepota v očeh avtorjev. Druženje je dodatno začinila še Mateja Lasič, specializantka ginekologije ter akademska pianistka, ki je poskrbela za klavirsko spremljavo.


Zadnje novičke

Prejšnji članekTjaša Kokalj s Sailbrace uresničila svoje sanje
Naslednji članekSvetovna premiera: SESTRI zažurali v New Yorku