National Geographic je oznanil, da bo za oskarja nominirani igralec Will Smith (“Ali”, “V iskanju sreče”, “Možje v črnem 1, 2 in 3”) voditelj nove desetdelne serije Tista čudna krogla (#OSR) izpod taktirke za oskarja nominiranega filmskega ustvarjalca Darrena Aronofskyja (“Mati!”, “Črni labod”, “Rekviem za sanje”) in nagrajene producentke Jane Root (“America The Story of (Us”, “Osemdeseta: Desetletje, ki nas je oblikovalo”).

Smith je sodelovanje uradno oznanil s kratkim videom na svoji Facebook strani:

Witll Smith bo gledalce vodil po velikem potovanju po svetu in v zunanjem vesolju. Serija TISTA ČUDNA KROGLA bo napeto razgibano potovanje po Zemlji in onkraj nje. V seriji bodo sodelovali elitni astronavti, ki vidijo širšo sliko Zemlje. Spoznali bomo njihove edinstvene perspektive in osebne spomine na planet, kot so ga videli iz vesolja.

•   Chris Hadfield – Prvi kanadski astronavt, ki je poveljeval na Mednarodni vesoljski postaji in edini Kanadčan, ki je bil na krovu ruske vesoljske postaje Mir, ko je še bila v orbiti. Chris Hadfield je Zemljo zapustil trikrat in v vesolju preživel 166 dni.
•   Jeff Hoffman – V vesolju je prepotoval 34,6 milijonov kilometrov. V Brooklynu rojeni astronom in nekdanji astronavt Jeff Hoffman je v vesolje odletel petkrat, enkrat na prvo misijo do vesoljskega teleskopa Hubble.
•    Mae Jemison – Nekdanja astronavtka Mae Jemison je pravkar praznovala 25. obletnico svoje misije v vesolju na krovu Endeavourja. V zgodovino se je zapisala kot prva Afroameričanka, ki je šla v vesolje.
•    Jerry Linenger – Nekdanji astronavt Jerry Linenger, ki je preživel najhujši požar na krovu plovila v orbiti, je skoraj pet mesecev bival na ruski vesoljski postaji Mir in samo na tej misiji prepotoval 80 milijonov kilometrov.
•   Mike Massimino – Prvi človek, ki je iz vesolja poslal tvit, nekdanji astronavt Mike Massimino, je sodeloval na dveh poletih raketoplana z nalogo popraviti vesoljski teleskop Hubble.
•   Leland Melvin – Edini igralec poklicne lige NFL, ki je kdaj poletel v vesolje. Nekdanji astronavt Leland Melvin je bil v vesolju dvakrat in tam preživel več kot 565 ur.
•    Nicole Stott – Znana kot “umetniška astronavtka”. Nekdanja astronavtka in akvanavtka Nicole Stott je postala prvi astronavt, ki je slikal v vesolju. V vesolju je preživela 104 dni in skoraj tri tedne v podvodnem bivališču Aquarius.
•    Peggy Whitson – Astronavtka Peggy Whitson se je ravno vrnila s tretjega potovanja v vesolje, kjer je bila 665 dni. S tem je postavila Nasin rekord za največje število preživetih dni v vesolju.

Serija bo na National Geographicu premierno predvajana marca 2018, in sicer v 172 državah in 43 jezikih.

Si jo boste ogledali?


Zadnje novičke

Prejšnji članekKakšne smrečice imajo znani Slovenci?
Naslednji članekJurski svet: prihaja naslednje poglavje!