Človeški možgani in njihove sposobnosti že dolgo begajo številne priznane znanstvenike. Znano je, da človek uporablja le majhen del svojih umskih kapacitet. Točen odstotek ni znan. S to mislijo se je poigraval scenarist in režiser Luc Besson in jo vzel kot izhodišče za svoj novi film.

Predstavljal si je, kako bi bilo, če bi imeli dostop do preostalih delov možganov. Med raziskovanjem koncepta se je Besson povezal s številnimi znanstveniki, med drugim s svetovno znanim  nevrologom Yvesom Agidom, ki je soustanovil Institut za možgane in hrbtenjačo (ICM), ki ima svoj sedež v bolnišnici Pitié-Salpêtrière v Parizu.

Zgodba: Lucy, brezskrbno študentko v Tajvanu, partner prepriča, naj dostavi kovček njegovemu poslovnemu partnerju. Še preden dojame, kaj se dogaja, jo ugrabi neusmiljeni gospod Jang. Njegovi plačanci v njeno drobovje všijejo močno sintetično substanco, ki bi jo najverjetneje ubila, če bi paketek začel puščati. Njen strah se prevesi v obup. Pošljejo jo na pot kot mulo, ki prenaša neprecenljivo novo mamilo.Ko kemikalija začne pronicati v njeno telo, se le-to začne spreminjati: sposobnosti njenih možganov se povečajo do stopnje, ki so jo prej lahko le predvidevali. Ko poskuša zaznati in razumeti neverjetne spremembe, Lucy začenja čutiti vse okoli sebe – prostor, zrak, vibracije, ljudi, celo težnost. Razvije nadčloveške sposobnosti, telepatijo, telekinezo in vrsto še neverjetnejših zmogljivosti.

Za vlogo Lucy sta se Besson in njegova producentka odločila za Scarlett Johansson. Besson je bil navdušen nad njeno disciplino. Od začetka snemanja je bila natančna in profesionalna.

Film bo 16. avgusta predpremierno prikazan tudi na Ljubljanskem gradu, v sklopu Filma pod zvezdami.


Zadnje novičke

Prejšnji članekKAJ?! Frozen kot spin-off serije Nekoč, pred davnimi časi?!
Naslednji članekPoljub